Svátek má: Dominik

Regiony

Velikost textu:

Zlatá tretra Ostrava se uskuteční s diváky v hledišti

Zlatá tretra Ostrava se uskuteční s diváky v hledišti

Jubilejní 60.ročník Zlaté tretry Ostrava se uskuteční 19.května na Městském stadionu Ostrava ve Vítkovicích. V hledišti bude moci mítink sledovat 1500 diváků.

Pozvánka na sportovní událost.
8. května 2021 - 12:00

Organizátoři obdrželi výjimku pro pořádání významných sportovních akcí od Ministerstva zdravotnictví nejen na samotný mítink, ale také pro obsazení deseti procent kapacity stadionu. „Byli jsme velmi šťastni, když jsme obdrželi výjimku pro pořádání Zlaté tretry. Ale upřímně, bez fanoušků by to nebylo ono. Proto máme radost, že epidemická situace v České republice se zlepšila natolik, že nám byla udělena výjimka i pro přítomnost omezeného počtu fanoušků na tribunách. V tuto chvíli zpracováváme manuál pro zajištění všech nařízení s touto výjimkou spojených. Konkrétní informace pro fanoušky zveřejníme v nejbližších dnech,“ potvrdil technický ředitel mítinku Oldřich Zvolánek.

Už několik oznámených hvězd potvrzuje slova manažera mítinku Alfonze Jucka o tom, že milovníky atletiky nejen přímo na stadionu, ale také u televizních obrazovek čeká skvělá podívaná.


Z české špičky se kromě oštěpařek Ogrodníkové a Špotákové na tretře představí také oštěpař Jakub Vadlejch, čerstvý halový mistr Evropy ve vrhu koulí Tomáš Staněk, čtvrtkař Pavel Maslák, mílaři Jakub Holuša s Filipem Sasínkem, překážkářka Zuzana Hejnová, dálkař Radek Juška a také domácí hvězda Simona Vrzalová.

Kostel v Malém Boru posloužil Janu Žižkovi z Trocnova jako opěrný bod

Ze zahraničních pak Dumplantise a Kendrickse doplňují nejlepší oštěpař světa Johannes Vetter, legendární kladivářka Anita Wlodarczyková, světový šampion na 10 000 i 5 000 metrů Joshua Cheptegei, mistryně světa na dvoustovce Dafne Schippersová nebo sprinter Andre de Grasse.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)